Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bozbey Mavi Çarşı’da esnafla buluştu

07.02.2019 23:52 tarihinde yayınlandı 464 defa okundu 0 defa yorumlandı
Bozbey Mavi Çarşı’da esnafla buluştu
Kent Meydanı çevresinde cep telefonu satan esnafı ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey sorunları dinledi. “Derdimizi kimseye anlatamadık" diyen esnafa Bozbey, "1 Nisan'dan itibaren ortak yolu birlikte bulacağız" dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Kent Meydanı çevresinde Mavi Çarşı olarak adlandırılan bölgede cep telefonu satan esnafı ziyaret etti. Bozbey'e, Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Akyolcular da eşlik etti. Ziyaret sırasında girdiği işyerlerinden birinde esnaf Bozbey’e adeta dert yandı. Mustafa Bozbey'e "Çok sıkıntılar yaşadık, kimse derdimizi dinlemedi" diyen esnaf "Yıllardır sizin Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne aday olmanızı bekliyorduk" ifadelerini kullandı. Esnafın bu sözü üzerine Bozbey de "O sene, bu sene" diyerek karşılık verdi. 
Kent Meydanı esnafı "Biz artık yerelde kişiye bakıyoruz. Yaptığınız işlerle örnek oldunuz. Sizi sadece zengin ortamında görmüyoruz. Parti kişi ayırmaksızın her ortamda sizi görüyoruz. Sizi Yıldırım'da, Gürsu'da, her yerde halkın içinde görüyoruz" diye konuştu. 

'Kent Meydanı' projesiyle birlikte mağdur edildiklerini de dile getiren esnaf, ilgili belediyelerle diyalog kurmalarına rağmen kendilerine yol gösterilmediğini, kalıcı sabit bir yerde ekmek parası kazanmak istediklerini söyledi. 

Sorunları dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, "Çözüm, esnafı dikkate alarak, ortak yolu bularak olur. Farklı projeler uygulanabilir ama birlikte ortak yol bulunması gerekiyor. Buradaki  esnafımızın kazancını kalıcı bir yerde sağlaması lazım. İnşallah Osmangazi'de Erkan Aydın ile birlikte kazanarak 1 Nisan'dan itibaren ortak yolu bulacağız" dedi. 

Sorunlarını tek tek anlatma fırsatı bulan Esnaf Bozbey’i tezahüratlarla uğurladı.  
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vali Yakup Canbolat’tan 'Basın... 254
DP, Büyükşehir'in 100 gününü d... 250
Avrupa’da sıcaklık Grönland Bu... 248
Hakkari'den acı haber! 236
136 adrese erişim yasağı! 228
Hentbolda imzalar atıldı 224
Türkiye tütünle mücadelede dün... 221
Başkan Erdem’den hayvan dostu ... 215
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv