Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bozbey: 'Bursa’nın değerlerini açığa çıkarmalıyız'

06.01.2019 18:46 tarihinde yayınlandı 215 defa okundu 0 defa yorumlandı
Bozbey: 'Bursa’nın değerlerini açığa çıkarmalıyız'
TOLEYİS Bursa Şubesi’nin 2. Genel Kurulu’nda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, kentin turizmde hak ettiği yerde olmadığını söyledi. Bozbey, “Bursa’nın değerlerini herkese tanıtacağız. Bunun için çalışmalar yapıyoruz. Bunu başardığımızda göreceksiniz ki Bursa’nın iç ve dış turizmden aldığı pay artacak” dedi. 
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Türkiye, Otel, Lokanta, Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Bursa Şubesi''nin 2. Genel Kurulu'na katıldı. Gönlüferah Otel’de yapılan genel kurulda Mustafa Bozbey, Bursa’da turizmin geliştirilmesine yönelik açıklamalarda bulundu.
 
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da katıldığı genel kurulda konuşma yapan Mustafa Bozbey, Bursa’nın turizmden hak ettiği payı alması için neler yapılması gerektiğini anlattı. 

Bursa'nın turizm alanında yeteri kadar tanıtılmadığına dikkat çeken Bozbey şöyle konuştu: “Bursa, çok önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Ancak, Türkiye’nin yaklaşık 40 milyar dolar olan turizm girdisinden Bursa’nın aldığı pay 166 milyon lira. Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini düşündüğümüzde bu çok düşük bir rakam. Bu durum otelleri de çalışanlarını da etkiliyor. Bursa’da turizmin geliştirilmesi için yapılacak çok şey var. 
 
Öncelikle Bursa’nın bütün turizm değerlerini, kültürel ve turizm mirasını ortaya çıkararak, turizm elçilerine ve otellere bir sunum yapılmalı. İşte o zaman kentimizde yüzde 1,7 olan gecelik konaklama oranı, belki yüzde 2,5-3’e çıkabilir. Eğer biz Bursa’da gecelik konaklama oranlarını artıramazsak, o zaman TOLEYİS üyelerinin gelirlerini de artıramayız.” 

“BURSA’NIN DEĞERLERİNİ AÇIĞA ÇIKARMALIYIZ”
Bursa’da bir çok önemli değeri, kentte yaşayanların bile bilmediğini söyleyen Bozbey, “Bizim mevlidimizi yazan Süleyman Çelebi’nin  Ulu Camii’nin imamı olduğunu bilen var mı? Ulu Camii’de Süleyman Çelebi’nin ismi var mı? Buraya gelen turistlere biz neden bunu sunamıyoruz. Bunun gibi açığa çıkmamış bir çok değerimiz var. İşte bu değerleri biz Bursa’da açığa çıkarmak zorundayız. Bunlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bunun gibi aklınıza gelmeyen o kadar çok değerimiz var ki. İnanın 40 milyar dolardan gelecek pay, daha fazlasına çıkabilir. O zaman Bursa’nın esnafı kazançlı çıkar. Sendika üyelerimizin gelir artışı, yaşam standartları yükselir. Otellerimiz dolu olur ve lokantalarımız çalışır. Onun için turizm konusunda yeni çalışmalar yapmak zorundayız. Bunu yapacağız ve bunu başardığımızda göreceksiniz ki Bursa’nın iç ve dış turizmden aldığı pay artacak” diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vodina'dan Bursa'ya 'Arap Şükr... 1019
7.5 büyüklüğünde deprem! 728
Bursa'da yangın var! 713
Nilüfer Belediyesporlu Elke La... 709
WHO: 'Kızamık vakaları Avrupa’... 701
Uzay turistleri için 2 kişilik... 694
Bizi sadece KONGRE KARARI kurt... 693
BUDO seferleri iptal! 691
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv