Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bisiklet Akademisi’nde yeni dönem

03.03.2020 22:08 tarihinde yayınlandı 164 defa okundu 0 defa yorumlandı
Bisiklet Akademisi’nde yeni dönem
Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Kent Konseyi ve BUBİDOSD iş birliğiyle düzenlediği Bisiklet Akademisi’nde yeni dönem başladı. Haftada üç gün gerçekleştirilen eğitime katılanlar, bisikleti güvenli ve profesyonel bir şekilde sürmeyi öğreniyor.
 
Nilüfer Belediyesi’nin, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Nilüfer Kent Konseyi ve Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği (BUBİDOSD) iş birliğiyle 2015 yılından bu yana düzenlediği “Bisiklet Akademisi”nde ilkbahar dönemi başladı. 

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer de, Konak Kapalı Pazar Alanı’nda gerçekleştirilen eğitimlerin ilk gününde kursiyerleri ziyaret etti. Bisiklet kullanmayı öğrenmek isteyen herkesin ücretsiz olarak katıldığı Bisiklet Akademisi’nde, güvenli ve profesyonel bisiklet sürüş teknikleri, uygulamalı olarak öğretiliyor.

Vatandaşların ilgi gösterdiği Bisiklet Akademisi’nde eğitimler, BUBİDOSD Başkanı Ertan Ayçetin ve dernek üyeleri tarafından, pazartesi, salı ve cuma günleri 14.00-18.00 saatleri arasında veriliyor. İlkbahar döneminde 100 kişinin kayıt yaptırdığı Bisiklet Akademisi’nde, otistik ve down sendromlu kişilere de özel eğitimler düzenleniyor. Bisiklet Akademisi’ne olan talebin her geçen gün arttığını belirten Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, en çevreci ulaşım aracı olan bisikleti, daha fazla kişiyle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa Uludağ Üniversitesi’de y... 246
İşte UEFA Uluslar Ligi'ndeki r... 221
Baro’nun Güçlü Kadın Başarı Öd... 219
Şampiyonluk hayal mi oluyor! 217
Vali Yakup Canbolat'tan 'Kadın... 207
Korona'dan ölenler 3 bini aştı 199
DSÖ koronavirüsü "pandemi" ila... 198
Vali Canbolat'tan '14 Mart Tıp... 189
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv