Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Belediye çalışanları için diyetisyen hizmeti

04.01.2020 13:18 tarihinde yayınlandı 258 defa okundu 0 defa yorumlandı
Belediye çalışanları için diyetisyen hizmeti
Obezite ve buna bağlı hastalıklara karşı her yaştan Nilüferliyi hareketli yaşam tarzına yönlendiren ve herkesin spor yapabilmesi için altyapı imkanları ile projeler üreten Nilüfer Belediyesi bu defa örnek bir uygulama olarak kurum çalışanları için ücretsiz diyetisyen hizmeti başlattı.
 
Her yaştan insanı hareketli yaşam tarzına özendirmek için çeşitli kampanyalar düzenleyen ve spor alanları yaratan Nilüfer Belediyesi obezite ve yanlış beslenmenin yol açtığı hastalıklarla mücadeleye kurum çalışanları ile başladı. Halk sağlığı çalışmaları ve önleyici sağlık hizmetleri kapsamında örnek bir uygulamaya imza atan Nilüfer Belediyesi, Halk Evi Hizmet Binası’nda tam zamanlı çalışan uzman diyetisyen personeli ile çalışanları için beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti başlattı. 

Kasım ayından bu yana Halk Evi Hizmet Binası’nda çok sayıda görüşme gerçekleştirdiğini ve 100 çalışan için kişisel beslenme ve diyet danışmanlığı yaptığını belirten uzman diyetisyen Şeyma Saray ilginin yoğun olduğunu söyledi. Kilo problemi yaşayan veya bilinçli ve sağlıklı beslenmek isteyen danışanlarına her görüşmede 40’ar dakika zaman ayırdığını ifade eden Saray, “İlk muayenede vücut kompozisyon analizi, kas- yağ, obezite ve bölgesel kas analizi yapıyoruz. Ardından hemogram- biyokütle, açlık kan şekeri, kolestrol, ürik asit ve bilirubin gibi bir takım tahlil sonuçlarına göre kişiye özel diyet listesi hazırlıyoruz. İlerleyen zamanlarda bu danışanlarımızın düzenli olarak takibini gerçekleştiriyoruz. Onlar da ücretsiz olarak sağlanan bu detaylı hizmeti en iyi şekilde değerlendiriyorlar” dedi. 

Bu süreç boyunca edindiği izlenimlerini de paylaşan Uzman Diyetisyen Şeyma Saray, özellikle yoğun çalışma yaşamı içinde kişilerin beslenmelerine dikkat etmediklerini gözlemlediğini söyledi. Saray “Sağlıksız ve dengesiz beslenme kişi için artık bir alışkanlık haline gelmişse ve bu durumun içinden tek başına çıkamıyorsa çok geç olmadan mutlaka bir diyetisyenden destek almalı” dedi.    

Uygulama hakkında bilgi veren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise, “Çalışanlarımızın sağlığı bizim için son derece önemli. Biz bu uygulamayı halk sağlığı adına bir önleyici sağlık hizmeti olarak görüyoruz. Özellikle belli bir sayının üzerinde personel çalıştıran kurumsal işletmeler ve iş yerlerinde nasıl ki işyeri hekimi çalıştırma zorunluluğu varsa, ilerleyen zamanlarda aynı durumun diyetisyenler için de geçerli olacağına inanıyorum. Personelimizle başladığımız bu hizmeti; Olgun Gençlik Merkezi, Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi ve huzurevlerimizden yararlanan vatandaşlarımız için de yaygınlaştırmayı planlıyoruz” dedi.   
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 18 milyon 837 bin 5638
5.798 vefat var, vaka 237.265 5283
İşte işsizlik rakamları! 341
Süper Lig hayali Play Off'a ka... 266
Aşı araştırmalarından kötü hab... 259
BUÜ’lü akademisyenlere TÜBİTAK... 252
Dünya nüfusumuz 7,8 milyar old... 240
Türkiye devleri arasında Bursa... 232
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv