Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Basketbol ve voleybol ligleri sonlandırıldı

11.05.2020 21:21 tarihinde yayınlandı 192 defa okundu 0 defa yorumlandı
Basketbol ve voleybol ligleri sonlandırıldı
Basketbol ve voleybol ligleri koronavirüs salgını nedeniyle sonlandırıldı.

Basketbol ve voleybol federasyonları, hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyeceğini bildirdi.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan belirsizliklerin liglere daha fazla zarar vermesini engellemek için tüm basketbol liglerinin sonlandırıldığını açıkladı. TBF Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında yapılan açıklamada hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyeceği ve sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemlerinin uygulanmayacağı bildirildi.

Açıklamada, "Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır" ifadelerine yer verildi.
 
Voleybol ligleri de tescil edildi
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da bir açıklama yaparak Vestel Venus Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’ni normal sezon sıralamasına göre tescil ettiklerini bildirdi. Üstündağ, kulüplerle yapılan görüşmelerin ardından bugünkü Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar neticesinde liglerde şampiyon ilan edilmeyeceğini kaydetti.

Üstündağ, "Bunun yanı sıra küme düşme olmayacak ve önümüzdeki sezon liglerimizi 16'şar takımla oynayacağız. 2020-2021 sezonunda liglerimizi biraz daha erken başlatarak Eylül ayı gibi yeni sezonu başlatmayı planlıyoruz" dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamada Avrupa Kupalarına katılımın da liglerdeki normal etap karşılaşmaları sonucunda oluşan puan durumuna göre gerçekleşeceği bildirildi.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 6 milyon 325 bin 3010
4.585 vefat var, vaka 165.555 2777
Pandemi nedeniyle çocuk ölümle... 598
İFSAD üyesi 26 fotoğrafçıdan t... 299
Hastalıklar ellerimizde! 267
TFF'den kesin karar! 249
Lig'ler Haziran'da başlıyor... 235
Pulitzer ödülleri sahiplerini ... 219
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv