Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Başkan Türkyılmaz'dan kadınlara 8 Mart izni

07.03.2019 17:27 tarihinde yayınlandı 519 defa okundu 0 defa yorumlandı
Başkan Türkyılmaz'dan kadınlara 8 Mart izni
Mudanya Belediyesi’nin kadın çalışanlarına, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir gün idari izin verildi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya için özveriyle çalışan kadın personele teşekkür ederken, “Sizlerin emeği ve gayreti ile büyük işler başardık, başarmaya da devam edeceğiz” dedi. 
 
Mudanya’da kadınların her alanda daha etkin ve söz sahibi olması için önemli projeleri hayata geçiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, belediyedeki kadın personele bir gün izin verdi.  Mudanya için özveriyle çalışan kadın personele teşekkür eden Başkan Türkyılmaz, “Sizlerin emeği ve gayreti ile büyük işler başardık. Bu günlere alın teriyle gelen bir insan olarak gerçek emekçilerin sizler olduğunu biliyorum. Öncelikle anaların anası, bizlere Mustafa Kemal Atatürk gibi bir önderi kazandıran Zübeyde Ana’mız başta olmak üzere, dünyadaki her şeyi güzelleştiren kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadınların hak ettiği değeri görebilmesi için ne gerekiyorsa yapacağımızı bir kez daha belirtiyorum” diye konuştu.

Mudanyalı tüm kadınların gününü kutlayan Başkan Türkyılmaz, “Üreten kadınların köylerde kurduğu dayanışma derneklerine verdiğimiz desteği bir adım daha ileriye taşıyarak, kooperatif projesi oluşturuyoruz. El emeği ürünlerinizi satışa sunabileceğiniz, aile bütçesine katkıda bulunabileceğiniz, sosyalleşip kültür ve sanat hayatına katılabileceğiniz bir merkez yapıyoruz. Yine Güzelyalı’da 1000 metrekarelik bir alanda Anne Yaşam Merkezi ve Kreşi yaparak, köy enstitülerinin ruhunu yaşatacağız. Çocuklar alanında uzman eğitimciler tarafından geleceğe hazırlanırken, sizler de ortak yaşam alanında sosyalleşip ilgi alanlarınıza göre mesleki eğitimlerden faydalanabileceksiniz. Yeni dönemde de yine kadınlar kazanacak” dedi. 
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
7.5 büyüklüğünde deprem! 734
Bursa'da yangın var! 718
Bizi sadece KONGRE KARARI kurt... 698
BUDO seferleri iptal! 698
Bu kadar basit gol yememeliyiz 696
Meme kanserini tespit eden kan... 690
Valilikten meteorolojik uyarı! 685
Motorin ve benzine yine zam! 678
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv