Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Başkan Türkyılmaz'a 'Kent Savunması' ödülü

06.11.2018 22:50 tarihinde yayınlandı 582 defa okundu 0 defa yorumlandı
Başkan Türkyılmaz'a 'Kent Savunması' ödülü
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın ilk kurulduğu yer olan 2 bin 700 yıllık Myrleia Antik Kenti’ni koruma ve geleceğe taşıma çalışmaları kapsamında verdiği mücadeleyle, ÇGD Bursa Şubesi’nin 2018 Ödülleri kapsamında “Kent Savunması” ödülüne değer görüldü. 
 
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın 2 bin 700 yıllık değeri Myrleia Antik Kenti’ni koruma ve geleceğe taşıma çalışmaları kapsamında verdiği mücadele nedeniyle Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin 2018 yılı ödülleri kapsamında “Kent Savunması Ödülü”ne değer görüldü. Kent mücadelesine, hukuka, barışa, emeğe ve gerçek demokrasiye dikkati çekmek amacıyla derneğin kurucu kadrosunda yer alan gazeteciler, geçmiş dönem başkanları ve mevcut yönetimi tarafından belirlenen ödüller, 2 Aralık Pazar günü düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. 

Başkan Türkyılmaz’a “Kent Savunması Ödülü”nü getiren gerekçe ise “Bir kenti kent yapan kültürü, içinde yaşattığı değerleri ve onları yaşatan, kentine sahip çıkan insanlarıdır. Kent yöneticilerinden o kentin en genç bireyine kadar, kentlilik bilincinin yaşama artı değer sağlaması birer vatandaş olarak topraklarımıza olan borcumuzdur. Bu bakımdan, son dönemde gündeme oturan ve halen kanayan bir yara olarak gündemde kalmaya devam eden Myrleia Antik Kenti’nin yaşama kazandırılması ve kent kültürünün korunup yaşatılması konusunda yapılan özverili çalışmalar kamuoyunda ses getirdi. Belediye başkanı seçilmeden önce dahi sivil toplum örgütlerinin düzenlediği eylemlerde kenti için en önde yürüyen, bu sesi, adeta bir çığlığa dönüştüren, kentini savunma bilinciyle gerek hukuksal, gerekse yaşamsal mücadelede örnek oluşturan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a Kent Savunması Ödülü taktim edilecektir” olarak açıklandı. 
 
TARİHİNE, GEÇMİŞİNE VE KİMLİĞİNE SAYGILI BELEDİYE
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kentin tarihi değerinin korunması noktasında yıllardır mücadele veren sivil toplum örgütlerine, Myrleia Antik Kenti Platformu temsilcilerine teşekkür etti. Myrleia’yı insanlığa kazandırmak için tüm kentlilerle birlikte direnmeye devam edeceklerinin altını çizen Başkan Türkyılmaz, “Myrleia’nın hem Mudanya’mıza hem ülkemize kazandırılması için hem esnafımızın hem de halkımızın birlikte mücadelesi gerekiyor. Bu ödülü geçmişten bu güne Myrleia AVM içine hapsedilmesin, korunup geleceğe aktarılsın diye günlerce yürüyen, eylem yapan tüm hemşehrilerim adına, mücadelemize destek veren tüm kurumlar adına alacağım. Yaptığımız, hayata geçirdiğimiz çalışmalarla tarihine, geçmişine ve kimliğine saygılı belediye yönetimine imza atmaya devam edeceğiz. Bu gurur Mudanya’nın” diye konuştu. 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Meme kanseri tedavisinde umut ... 453
Korumak için hala şansımız var... 436
'Çevreye karşı sorumluluğumuzu... 426
Babaların çocuk bakımına ayırd... 424
Gazişehir Süper Lig’de! 410
Türkyılmaz: 'Kumyaka eski güze... 404
Milli Takım'a moral oldu! 381
Mudanya'da 7'den 70'e satranç ... 380
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv