Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Başkan Erdem’den bayram mesajı

22.05.2020 17:31 tarihinde yayınlandı 90 defa okundu 0 defa yorumlandı
Başkan Erdem’den bayram mesajı
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı. Pandemi nedeniyle bu yıl ilk defa herkesin bayramda sevdiklerini ziyaret edemeyeceğini  söyleyen Erdem,  “Daha sağlıklı günlerde birlikte olacağımızı umut ediyorum” dedi.
 
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Ramazan Bayramı için yayınladığı mesajda herkesin bayramını kutladı. 
Yaşanan pandemi nedeniyle Türkiye’de ilk defa bayramların birlikte kucaklaşarak kutlanamadığını söyleyen Erdem, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda olduğu gibi bu yıl Ramazan Bayramı’nda da ilk defa dışarı çıkamayacağız. Salgının bulaşmaması için herkes bayramı kendi evinde kutlayacak. Salgınla mücadele kapsamında bayram da olsa bu kurala hepimiz uyacağız ve bayramı evimizde geçireceğiz. Bu yıl hiç birimiz sevdiklerimizi ziyaret ederek kucaklaşamayacağız. Sevgimizi ancak uzaktan göstereceğiz. Ben inanıyorum ki bu günler kısa zaman içinde geçecek ve daha güzel, daha sağlıklı günlerde yine birlikte olacağız, sevdiklerimizle doyasıya kucaklaşacağız. Ben bütün Nilüferliler’in, Bursalılar’ın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum, daha nice bayramları güzel kentimizde, birlikte kutlamayı diliyorum” dedi. 
 
65 yaş üstüne müzik ziyafeti 
Öte yandan Nilüfer Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olacağı bayramın birinci gününde sokağa belli saatler içinde çıkacak olan 65 yaş üstü vatandaşlar için kentin farklı noktalarında mini konserler düzenleyecek. Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde saat 14.00’te Beşevler’deki Nâzım Hikmet Çınarlığı’nda, saat 15.00’te İhsaniye Mahallesi’ndeki Şehit Jandarma Asteğmen Zeki Burak Okay Parkı’nda, saat 15.30’da Barış Mahallesi’ndeki Dalyan Parkı ve Koşu Yolu’nda, saat 16.15’te Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Mine  Parkı’nda, saat 17.00’de Ataevler Mahallesi’ndeki  Edebali Cami üstünde yer alan Şehit Jandarma Olcay Kaygılı Parkı’nda, saat 18.00’de Görükle Mübadele Evi önünde ve saat 19.00’da da Balkan Mahallesi’ndeki Göçmen Konutları’nda Cevizli Park’ta mini konserler vererek, haftada bir gün dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşlara bayram şenliği yaşatacak. Konserler sırasında sosyal mesafenin korunmasına dikkat edilecek ve herkesin maske takması sağlanacak. 
 
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 5 milyon 936 bin 2831
4.461 vefat var, vaka 160.979 2590
Hastalıklar ellerimizde! 234
5 milyondan fazla çocuk tehlik... 212
İşte 'Normalleşme' kararları! 205
TFF'den kesin karar! 197
Pandemi nedeniyle çocuk ölümle... 196
İFSAD üyesi 26 fotoğrafçıdan t... 193
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv