Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Ayran koşusu bende alerji yaptı!

Osman GÜRÇAY

03.10.2018 12:29 tarihinde yayınlandı 363 defa okundu 0 defa yorumlandı
Ayran koşusu bende alerji yaptı!
Bu yıl 5.ncisi düzenlenen Eker Ayran Koşusu basın toplantısında yapılan açıklamalar ile gördüğüm fotoğrafta ciddi çelişkiler vardı. Bursa halkını ve özellikle çocukları spora teşvik etmesi açısından bakıldığında I RUN koşusu önemli bir sosyal hizmet gibi sunuluyor ama gerçek bana farklı geldi.
 
Öncelikle koşuya katılım kayıt bedelleri aile için ciddi bir bütçe oluşturuyor. Büyüklere kişi başı 70 TL, çocuklara kişi başı 35 TL olan kayıt ücretini bir çocuklu aileye uyarlarsak, bir aileye I Run’da koşmak için toplam 175 TL gerekmektedir.
 
Bunu sorduğumda katılım ciddiyetini oluşturmak için yaptıklarını ifade ettiler. Bu tez doğru olsa bile çocuklara kayıt ücreti almak kesinlikle yanlıştır.
 
Ulaşım sponsoru ve koşu parkur düzenlemesi BŞB ve Burulaş olduğuna göre, Bursa İl Spor Müdürlüğü ve İl Atletizm Ajanlığı projeye destek olduğuna ve dahi Eker dahil onlarca sponsor varken, kayıt ücreti sosyal sorumluluk maksadını aşan ve ticarileşen bir noktada değil midir?
 
Her kayıt ücretinden 5 TL nin Tohum Otizm Vakfına bağışlanacağı açıklandığında araştırdım ve bu vakfın merkezinin İstanbul’da olduğu gördüm. 2017 de 7 milyon civarındaki bütçesinin yaklaşık yüzde 20 si personel gideri olan bir vakıf bence doğru bütçe yönetmemektedir.
 
Ayrıca Bursa’daki bir organizasyondan kaynak sağlanacaksa, Bursa merkezli Otizm Dernekleri seçilmesi gerekmez miydi?
 
Bu rahatsızlıklarımı dile getirdikten sonra koşunun 7 Ekim Pazar günü Saat 08:00 de Orhaneli yolunda düzenlenen parkurda yapılacağını söyleyip noktayı koyalım.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatlıoğlu: 'Hizmetin farzı niy... 647
Bursaspor nereye koşuyor? 470
Burhan Dikencik vefat etti! 439
Dağ köyünden Katar Sarayı’na i... 357
Evrende yalnız mıyız? 353
BUDO ve İDO'da seferler iptal 346
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv