Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Avrupa'da ilk ölüm!

15.02.2020 22:04 tarihinde yayınlandı 472 defa okundu 0 defa yorumlandı
Avrupa'da ilk ölüm!
Çinli bir turistin Fransa'da hayatını kaybetmesi üzerine Avrupa'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti. Pekin'deyse karantina önlemi alındı. Seyahatten dönen Pekinlilerden kendilerini karantinaya alması isteniyor.
 
Fransa'nın başkenti Paris'te 80 yaşındaki Çinli turistin koronavirüsten ölmesinin ardından Asya dışında virüs sonucu ilk ölüm vakası gerçekleşti. Fransa, Ocak ayında koronavirüs vakasının görüldüğü ilk Avrupa ülkesi olmuştu. 
 
Öte yandan salgının ortaya çıktığı Çin'de hayatını kaybedenlerin sayısı bin 523'e ulaştı. 66 bin 492 kişinin Covid-19 adı verilen virüs sonucu tedavi gördüğü ülkede, hastalığın yayılmasını önlemek için yeni tedbirler devreye sokuluyor.
 
Başkent Pekin'de yaşayanlardan kendilerini 14 gün boyunca karantina altına alması istendi. Pekin'deki yerel yönetim, yeni yıl tatilinden dönenlerden kendilerini karantina altına almalarını talep eden bir karar aldı. Resmi basın, bu kişileri evlerinde ziyaret edenlerin cezalandırılacağını duyurdu. Ancak bu kısıtlamanın nasıl uygulanacağı belirtilmedi.
 
Koronavirüs, Aralık ayında Hubei eyaletinde ortaya çıktı. Hastalık, Çin'in Ay takvimine göre yeni yılın kutlandığı geçen ayki tatil döneminde 283 milyon kişi ülke içerisinde seyahat ettiği için hızla yayıldı.
 
Dünya Sağlık Örgütü, virüsün ilerleyişi konusunda şu noktada bir öngörüde bulunmanın mümkün olmadığı konusunda uyarıyor.
 
Merkez Bankasından koronavirüs önlemi
 
Çin'in Merkez Bankası, virüsün yayılmasını önlemek için banknotların ultraviyole ışığı ile dezenfekte edileceğini, 14 güne kadar bekletildikten sonra tekrar tedavüle sokulacağını açıkladı.
 
Koronavirüs nedeniyle birçok havayolu şirketi Çin'e uçuşları durdurma kararı aldı. Ancak virüs Çin sınırları dışında yayılmayı sürdürüyor.  Virüs şu ana kadar dünya üzerinde 67 bin kişide görüldü. Çin'den sonra en fazla vakaya Japonya'da rastlandı. Koronavirüs sonucu bir kişinin öldüğü Japonya'da 262 kişide virüs tespit edildi. Hong Kong'da da bir kişi virüs sonucu öldü, 56 kişi tedavi ediliyor. Virüs Avrupa ülkelerine de ulaştı. Almanya'da 16 kişide Koronavirüs tespit edildi. Fransa'da 11, Birleşik Krallık'ta dokuz, İtalya'da üç, İspanya'da da iki kişi tedavi görüyor. Son Mısır'da da bir kişi de virüsün görülmesi ile hastalık Afrika'ya da yayılmış oldu. Türkiye'de henüz Koronavirüs vakasına rastlanmadı.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
Anahtar Kelimeler : Çin, karantina, Koronavirüs, sağlık

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 1 milyonu aştı! 337
Bursa Uludağ Üniversitesi’de y... 276
Baro’nun Güçlü Kadın Başarı Öd... 268
Vali Yakup Canbolat'tan 'Kadın... 250
Avukatların 40, 50 ve 60 yılı ... 240
DSÖ koronavirüsü "pandemi" ila... 238
Vali Canbolat'tan '14 Mart Tıp... 231
Derbiden ses çıkmadı! 221
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv