Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Akil mi, Cahil mi olsun?

Osman GÜRÇAY

19.10.2018 22:25 tarihinde yayınlandı 630 defa okundu 0 defa yorumlandı
Akil mi, Cahil mi olsun?
Cahil dostun olacağına akıllı düşmanın olsun diyenler ne de güzel demişler. Gerçi karşılaştıracağım iki profilin ikisi de düşman değil ama hangisi cahil, hangisi akil siz karar verin.
 
Ali Ay ile ilgili yazı yazmak istemiyorum. Sinirlerim dayanmıyor bir iki kelam ediyorum… Eşi var dostu var vallahi billahi üzmek istemiyorum ama biriciğimiz Bursaspor adına saçmaladığında yazmak farz oluyor.
 
Ali Ay son kerametini söyledikten sonra Google üzerinde birkaç demecine baktım Ali Ay bildiğimiz Ali Ay çıktı.
 
3 Temmuz 2016’da şöyle buyurmuşlar “Yeni sezonda hem mali hem sportif başarıyı sağlayacağız“
 
Ne oldu?
 
Son maçta Trabzonspor’u evinde yenemesek küme düşmüştük.
 
25 Şubat 2017’de Kasımpaşa maçından sonra başkanı olduğu takımın oyuncuları otobüste darp edilince şöyle buyurmuşlar “Bu olay Bursaspor tarihinde kara lekedir. Böyle taraftarlık olmaz olsun. Bana bir iki sene izin verin bu takımı ayağa kaldıracağım.“
 
23 Kasım 2017 de şöyle buyurmuşlar “Siz bu takımı ikinci yarıda seyredin”
 
Ne oldu?
 
Düşmekten son anda kurtulduk ve yine acılar yaşadık.
 
Bu gün takımın mali ve sportif durumu meydanda ve her şey söz verdiğinin aksine giderken 33 ay önce bilmesi gereken Frey vakasını sanki dün öğrenmiş gibi demeç veriyor ama hem Bursaspor’u hem de Türkiye’nin mali krizin içinde olduğunu yabancılara ispiyon ederek Ekong  işini nasıl çözdüklerini anlatıyor. Sonunda da Bursaspor elimizden gidiyor yani batıyoruz diyerek feryat ediyor.
 
Yorum gerektirecek tek bir söz yok. Ne dediği açık seçik canlı video olarak ekranlarda dolaşıyor.
 
Yani yine herkesten para istiyor ama personelinin maaşını üç ay ödeyemeyen bir işletmeye ve sözlerine güvenilmeyeceğini düşünemiyor.
 
Muhterem iktidara yakın olduğunu her fırsatta ifade ediyor ama ülkesini çekinmeden yabancılara jurnalliyor.

 
Aynı dönemde Lemi Keskin diye biri çıkıyor. Bursaspor’un mali durumunu ödemelerini borçlarını ezbere biliyor. Contec diye bir finansman kurumu ile anlaştığını ve göreve gelirse toplam 50 milyon Euro geri dönüşsüz, faizsiz kaynağı sadece BŞB stadının isim ve reklam haklarını satarak bulduğunu ifade ederek aday oluyor.
 
Lemi Keskin’in kaynağı sorgulanıyor. Gerçek olup olmaması araştırılıyor ve hepsinin gerçek olduğu ortaya çıkıyor. Hatta Contec İcra Kurulu Başkanı Bursa’ya gelip sorulara cevap veriyor ve kaynağın nasıl verileceğini anlatıyor.
 
Buraya dikkatinizi çekerim.
 
Muktedirlerden Muhalif damgası yiyen Lemi Keskin ülkesinin hükümetinin güvenirliliğine kefil oluyor, Contec’i inandırarak kaynak yaratıyor.
 
Muktedirler arkamda diyen Ali Ay ödemesi gereken parayı ödeyemeyince Ekong'un kulübüne ülkemde kriz var diyerek yalvarıyor ve ikna ettiğini itiraf ediyor.
 
Mevzuyu biliyorsunuz sahaya bir Truva atı çıkarılıp 1060 oy ile yarışı Ali Ay kazanıyor ve biz yine üçüncü kez korku tünelinde korumasız olarak gidiyoruz.
 
Bu işin sonu göründü gemi karaya oturmadan kararlar alınmalı ve Genel Kurul dost görünen cahili mi? Yoksa akili mi seçecek göreceğiz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ölümlerde akciğer kanserinin r... 234
Sağlıksız dişler kanser riski! 232
2 milyar kişi temiz su içmiyor... 227
Dünya 11 milyar insanı besleye... 222
Nilüfer, Litvanya ve Yunanista... 216
Bursa’ya hizmetin siyaseti yok 209
Nilüfer Edebiyat Müzesi ödülle... 206
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv