Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

ABD'de silahlı saldırı!

04.08.2019 21:58 tarihinde yayınlandı 543 defa okundu 0 defa yorumlandı
ABD'de silahlı saldırı!
ABD'nin Meksika sınırındaki El Paso kentindeki bir mağazada düzenlenen silahlı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti. Saldırgan daha sonra polise teslim oldu. Trump, saldırıyı korkakça bir eylem" olarak tanımladı.
 
ABD'nin Teksas eyaletine bağlı El Paso kentindeki bir Walmart mağazasındakilere ateş açan silahlı bir saldırgan 20 kişiyi öldürdü. Saldırıda 26 kişi de yaralandı. Saldırgan mağazanın dışında polise teslim oldu.
 
Saldırı sırasında mağazada yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu açıklandı. ABD medyası, saldırganın adını da paylaştı.
 
Meksika sınırındaki El Paso kentinin emniyet müdürü Greg Allen, 21 yaşındaki saldırganın polisle çatışmaya girmediğini belirtti. El Paso polisi, saldırganın Dallaslı olduğunu açıkladı.
 
Irkçı manifesto
 
Saldırganın internette yayımlanan ırkçı bir "manifestosunun" bulunduğu ve bu metinde göçmen karşıtı ifadeler yer aldığı belirtildi. ABD medyasındaki haberlerde, söz konusu "manifestoda", Teksas'ın "Hispanik işgaline" uğramasına tepki gösterildiği aktarıldı.
 
El Paso Emniyet Müdürü Allen, "Şu an elimizde bu kişi tarafından yazılmış olan bir manifesto var. Ve bu manifesto, olası bir nefret suçuna işaret ediyor" açıklamasında bulundu.
 
ABD Başkanı Donald Trump, El Paso'daki saldırının ardından attığı tweet'te bu olayın "sadece trajik olmadığını, aynı zamanda korkakça bir eylem olduğunu" ifade etti. Bu "nefret dolu" eylemi kınayan Trump, "masum insanları öldürmeyi haklı çıkaracak hiçbir sebep ya da mazeret olamayacağını" sözlerine ekledi.
 
El Paso'daki saldırı, ABD'de 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen 21'inci toplu katliam olarak kayıtlara geçti. Bu saldırıdan önceki olaylarda 96 kişi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan 24 saat içinde ABD'de ikinci bir saldırı daha yaşandı.


ABD'nin Teksas eyaletindeki saldırıdan sonra Ohio'da da silahlı bir kişi, dokuz kişiyi öldürdü.
 
ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde silahlı bir kişinin, dokuz kişiyi öldürdüğü açıklandı.
 
Polis tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, "Silahlı kişi öldü. Ayrıca dokuz kişi de hayatını kaybetti. En az 16 kişi de tedavi için hastaneye kaldırıldı" denildi. Yaralıların durumu hakkında bilgi verilmedi.
 
Polis, bölgede eğlence mekânlarıyla bilinen Oregon mahallesindeki olayın sabaha karşı saat 1'de yaşandığını ve yakınlardaki emniyet görevlilerince müdahale edilerek "hızla sonlandırıldığını" duyurdu.
 
Emniyet sözcüsü Matt Carper, şüphelinin olay mahalline intikal eden polis memurları tarafından vurularak öldürüldüğünü söyledi. Tek bir failin olduğunu tahmin eden polis, öldürülen şüphelinin kimliğini açıklamadı.
 
Olay yerine giden FBI yetkililerinin de soruşturmaya yardımcı olduğu açıklandı.
 
ABD'de dün Teksas eyaletinin El Paso kentindeki bir mağazada düzenlenen silahlı saldırıda 20 kişi öldürülmüştü. Olayın ardından polise teslim olan saldırganın internette yayımlanan ırkçı bir "manifestosunun" bulunduğu ve bu metinde göçmen karşıtı ifadeler yer aldığı ortaya çıkmıştı.
 
ABD Başkanı Donald Trump, El Paso'daki saldırının ardından attığı tweet'te bu olayın "sadece trajik olmadığını, aynı zamanda korkakça bir eylem olduğunu" ifade etti. Bu "nefret dolu" eylemi kınayan Trump, "masum insanları öldürmeyi haklı çıkaracak hiçbir sebep ya da mazeret olamayacağını" sözlerine ekledi.
 
Ohio'daki olay sonrası da Twitter üzerinden açıklamada bulunan ABD Başkanı, FBI ve polisin hem El Paso hem de Dayton'da birlikte çalıştığını belirtti. Her iki olay hakkında da hızlı bir şekilde bilgi toplandığını ifade eden Trump, emniyet görevlilerinin bu vakalarda ivedilikle hareket ettiğini vurguladı.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 6 milyon 797 bin 3197
4.669 vefat var, vaka 169.128 2921
Pandemi nedeniyle çocuk ölümle... 618
İFSAD üyesi 26 fotoğrafçıdan t... 333
TFF'den kesin karar! 266
Bundesliga, tüm eleştirilerle ... 224
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 49 223
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv