Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

AB Bakanlığı Güncel Hibe duyuruları

13.01.2014 13:17 tarihinde yayınlandı 7774 defa okundu 0 defa yorumlandı
AB Bakanlığı Güncel Hibe duyuruları
PROGRESS: Büyüme ve İstihdam Becerilerinin Güçlendirilmesi Teklif Çağrısı
Proje Uygulama Başkanlığı
Programın Hedefi: İş piyasasındaki kamu ve özel sektör aktörlerinin (kamu ve özel sektör istihdam hizmetleri, şirketler, ticaret odaları, eğitimciler, sosyal ortaklar gibi) ortaklıklar yoluyla yeni işbirliği yöntemleri geliştirmesini sağlamaktır. Böylece AB düzeyinde iş piyasasındaki arz talep dengesizliklerinin beceri eksiklikleri ve uyumsuzlukların azaltılması yoluyla düzeltilmesi hedeflenmektedir.
Programın Bütçesi: 5.658.000 Avro
Son Başvuru Tarihi: 15 Ocak 2014
Başvuru hakkında detaylı bilgiye Avrupa Komisyonunun ilgili internet sayfasından ulaşılabilir.

AB-TR Delegasyonu: Sivil Düşün-Aktivist Programı
Proje Uygulama Başkanlığı
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’deki aktif bireylerin, sivil toplum örgütlerinin ve platformların desteklenmesi amacıyla Sivil Düşün AB Programı başlatılmıştır. Dört yıl sürecek program bünyesinde hayata geçirilecek farklı destek mekanizmaları aracılığıyla, kapasite güçlendirme çalışmalarında aktif bireyler ve sivil toplum örgütlerine destek olunması hedefleniyor. Program kapsamında “Aktivist Programı”, “Ağlar ve Platformlar Hibe Desteği” ve “Küçük Hibeler” şeklinde 3 alt bileşen bulunmaktadır.
Programın Bütçesi: Aktivist Programı: 500.000 Avro
Ağlar ve Platformlar Hibe Desteği: 1.000.00 Avro
Küçük Hibeler: 750.000 Avro
Son Başvuru Tarihi: 17 Haziran 2013 (Aktivist Programı önceliğinde ise teklif çağrısı dört yıl boyunca açık kalacaktır).
Başvuru hakkında detaylı bilgiye www.sivildusun.eu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu internet sayfalarından ulaşılabilir.
 
Horizon 2020: Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri Hibe Programı
Proje Uygulama Başkanlığı
Nanoteknoloji, İleri Malzemeler ve İleri İmalat ve İşleme teknolojileri (NMP) Alanı 2014-2015 Yılı çağrıları 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır. Açılan çağrılarda,
-Nanotıp ve Biyomalzemeler, -Nanobaskılama (2D,3D), -Nanokompozitler, -Enerji verimliliği için Nanomalzemeler, -Sürüdürebilir Nanomalzemler, -Nanomalzemelerin güvenlik konuları, -Endüstriyel üretime yönelik uygulamalar gibi Ar-Ge alanları desteklenmektedir. Çalışma programı ve diğer tüm dokümanlara Avrupa Komisyonu’nun resmi bilgilendirme sitesi Participant Portal sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu adresten alan bazlı arama yaparak konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.
11 Aralık 2013 tarihinde
 
Horizon 2020: Marie Curie Araştırma Programları 2014
Proje Uygulama Başkanlığı
Avrupa'yı tüm araştırmacılar için bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefleyen Horizon 2020 Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları kapsmaında yer alan Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı (Research and Innovation Staff Exchange Scheme-RISE) ve Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Network-ITN) 2014 çağrıları, 11 Aralık 2013 tarihi itibari ile açılmıştır.
Horizon2020 Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları kapsamında her araştırma alanından proje önerileri desteklenebilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 
Horizon 2020: Ulaşım Alanı 2014-2015 Çağrıları
Proje Uygulama Başkanlığı
Horizon 2020 Programı Akıllı, Temiz ve Entegre Ulaşım Alanı 2014-2015 çağrıları 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır.
“Mobility for Growth” başlığı kapsamında havacılık ve havayolu ulaşımı, demiryolu ulaşımı, karayolu ulaşımı, denizyolu ulaşımı, şehiriçi ulaşım, lojistik, akıllı ulaşım sistemleri, altyapı, ulaştırma politikaları için sosyo-ekonomik araştırmalar ile ilgili konular, “Clean Vehicles” başlığı kapsamında elektrikli ve hibrit araçlar ile ilgili konular ağırlıklı olarak desteklenecektir.
Detaylı bilgi için linki tıklayınız
 
Horizon 2020: Bilgi ve İletişim Teknolojileri Alanı 2014 Çağrıları
Proje Uygulama Başkanlığı
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Alanı 2014 yılı çağrıları 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır.
Çağrıda başlıca; Yeni Nesil Bileşen ve Sistemler, Geleceğin İnterneti, İçerik Teknolojileri ve Bilgi Yönetimi, Robotbilim, Fotonik,Siber Güvenlik konuları desteklenecektir.
Detaylı bilgi için tıklayınız.
 
Horizon 2020: Uzay Teknolojileri Alanı
2014-2015 Çağrıları
Proje Uygulama Başkanlığı
Uzay Teknolojileri Alanı 2014 ve 2015 çağrıları 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır.
Çağrılar çok geniş kapsamlı olmakta ve elektrik-elektronik, makine, bilgisayar, fizik, malzeme bilimi gibi pek çok farklı disiplinin birlikte çalışabileceği konuları kapsamaktadır.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 
Horizon 2020: Toplum ile ve Toplum için Bilim 2014-2015 Çağrıları
Proje Uygulama Başkanlığı
Bilim ve toplum arasında ilişkiyi güçlendirmeyi, bilim faaliyetlerine ilişkin toplumdaki farkındalığı artırmayı, bilim için yeni yeteneklerin desteklenmesine yönelik faaliyetleri tetiklemeyi hedefleyen Toplum ile ve Toplum için Bilim Alanı 2014-2015 Çağrıları 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır.
Söz konusu çağrılar kapsamında bilgi temelli toplumlar yaratmak adına bilim eğitimi ve kariyerinin genç insanlar için cazip hale getirmek; araştırma ve yenilik alanında kadın ve erkeler arasındaki eşitsizliği azaltmak; vatandaşların değerleri, çıkarları ve beklentilerini bilim, teknoloji ve yenilik aktivite ve politikalarına daha iyi entegre etmek adına faaliyetler desteklenecektir.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 
Horizon 2020: Değişen Dünyada Avrupa
2014-2015 Yılı Çağrıları
Proje Uygulama Başkanlığı
Değişen Dünyada Avrupa: Kapsayıcı, Yenilikçi, Yansıtıcı Toplumlar Alanı 2014-2015 çağrıları 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır. Çağrılar kapsamında; sosyo-ekonomik ve siyasal bütünleşme; kültürlerarası dinamikler; bölgeler arası sosyal farklılıkların azaltılması; teknoloji ve yenilikçilik konusunda daha sıkı işbirliği; Avrupa’nın küresel rolü (insan hakları ve yargı konuları); katılımcı, açık ve yaratıcı toplumlar; araştırma ve yenilikçilik konularında toplumsal aktörlerin aktif katılımı; Avrupa’nın 3. ülkelerle ilişkileri; Avrupa kültür mirası, Avrupalılık kimliği, kültürel çalışmalar vb. konularında faaliyetler desteklenecektir. Ayrıntılı çağrı bilgileri ve konuların içeriği alan çalışma programında yer almaktadır.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 
Kalkınma Ajansı Çağrıları
Proje Uygulama Başkanlığı
Avrupa Birliği bölgesel politikasına uyum kapsamında 25.01.2006 tarih ve 5449 No'lu Kanun ile kurulan Kalkınma Ajansları temsil ettikleri bölgelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek olmayı hedeflemektedir. Söz konusu kanun kapsamında 26 kalkınma ajansının kurulmasına karar verilmiştir. Koordinasyonu Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığınca yürütülen çalışmalar sonucunda 2010 yılının başlangıcı itibariyle Ajansların tamamının faaliyete başlaması sağlanmıştır.
Kalkınma Ajansları, ilk aşamada, temsil ettikleri bölgelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasını proje teklif çağrıları vasıtası ile bölgelerdeki kuruluşların projelerine mali destek sağlayarak gerçekleştirecektir. Ajanslar tarafından uygulanan proje teklif çağrısı modeli AB mali yardımı kapsamında uygulanan modelin bir benzeridir.
Kalkınma Ajansları tarafından yapılan proje teklif çağrılarına ilişkin özet tablo için tıklayınız.
 
AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI
Proje Uygulama Başkanlığı
Avrupa Birliği Bakanlığı
Proje Uygulama Başkanlığı
Tel: 0 312 218 13 34
E-posta: PUYB@ab.gov.tr

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 41 milyon 333 bin 8748
9.584 vefat var, vaka 355.528 7962
'HES Kodu' kararına erteleme! 305
Yıldırım’ın yeni yaşam alanı a... 271
İşte MB'den yeni faiz kararı 259
Aktaş: 'Bursaspor'a sahip çık,... 252
Nihat Özyardımcı Sigara Bırakm... 245
Bursa'da taksi ve dolmuşa zam! 234
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv