Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

'Yaşlılar hem para veriyor, hem de eziyet çekiyor'

17.09.2018 21:17 tarihinde yayınlandı 419 defa okundu 0 defa yorumlandı
'Yaşlılar hem para veriyor, hem de eziyet çekiyor'
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 65 yaş üstü yaşlılar da İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler de uygulanmayan ücretsiz ulaşım için 15 TL aldığını açıklayan CHP’li Orhan Sarıbal, “3 Milyar TL’lik bütçesine rağmen yatırım fakiri ve Türkiye’nin en borçlu belediyesi yaklaşık 500 bin yaşlının 7,5 milyonuna mı kaldı?  Yaşlılarımız bir de her hafta özel halk otobüslerin de dayak yiyor” dedi.
 
Geçen günlerde özel halk otobüslerinde şiddete maruz kalan yaşlılara tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, yaşanan olaylardan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni sorumlu tuttu.
 
İstanbul, Ankara ve İzmir’de 65 yaş üstü yaşlıların nüfuz cüzdanını göstererek toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandığını hatırlatan Sarıbal, “Ancak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaşlılardan kart adı altında 15 lira alıyor. Üstelik raylı sistem olan Bursaray’dan da faydalanmıyorlar. 65 yaş üstü vatandaşlar için kişi başı aylık 700 lira özel halk otobüslerine para veriliyor ama yine de şiddet görüyorlar” dedi. Sarıbal, Bursa Büyükşehir yönetimini kastederek, “Hem yaşlılardan para toplayacaksınız. Hem özel halk otobüslerine para ödeyip dayak yemelerine göz yumacaksınız” diye konuştu.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 500 bini bulan yaşlılardan para alma uygulamasına son vermesi gerektiğini belirten Sarıbal, “Öncelikle yaşlılardan 15 lira almaya son verin. Yaşlılarımızın, tıpkı diğer büyük şehirlerde olduğu gibi, nüfuz cüzdanlarını göstererek sadece belediye ait otobüs ve özel halk otobüslerinden değil, belediye ait raylı sistem Bursaray’dan da faydalanmasını sağlayın. 65 yaş üstü vatandaşlarımız sizin para kaynağınız değil. Hadi bakalım sözde mi özde mi saygı gösteriyorsunuz görelim’ şeklinde konuştu.
 
CHP’li Sarıbal, “Sözde atalarını yaşlıları ağızlarından düşürmeyenlerin saygısı 15 TL ile sınırlı. Büyükşehir belediyesi bu uygulamanın kaldırılması için 2 yıl önce dava açan Tüketicileri Koruma Derneği’nin başvurusunu 8 celsedir gerekçeler uydurarak sonuçlandırmıyor. Bu mu sizin büyüklerinize saygınız sevginiz?’ dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Meme kanseri tedavisinde umut ... 453
Korumak için hala şansımız var... 436
'Çevreye karşı sorumluluğumuzu... 426
Babaların çocuk bakımına ayırd... 424
Gazişehir Süper Lig’de! 410
Türkyılmaz: 'Kumyaka eski güze... 404
Milli Takım'a moral oldu! 381
Mudanya'da 7'den 70'e satranç ... 380
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv