Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

“Teftişör” Bursalı sanatseverlerle buluştu

13.12.2019 20:34 tarihinde yayınlandı 207 defa okundu 0 defa yorumlandı
“Teftişör” Bursalı sanatseverlerle buluştu
Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun Artı Festival kapsamında Bursalılarla buluşturduğu “Teftişör” isimli oyun büyük ilgi gördü. Kahkaha dolu distopik bir komedya olan “Teftişör” izleyenlere keyifli bir gece yaşattı.
 
Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun bu yıl  “Artı Festival” adıyla bütün sezona yaydığı Tiyatro Festivali, Bursalı sanatseverlere tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor. Festival kapsamında “Teftişör” isimli oyun Bursalılar’ın karşısına çıktı. 

Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenen oyuna tiyatro tutkunları büyük ilgi gösterdi. 

Tiyatroadam’ın etkileyici performansıyla, Gogol’ün “Müfettiş” adlı eserinden uyarlanan “Teftişör”, izleyenlere eğlence dolu saatler yaşattı. 

Oğuz Utku Güneş’in yönettiği, Irmak Bahçeci, Ayşe Ayter ve Oğuz Utku Güneş’in uyarladığı oyun, hareketli sahnesiyle dikkat çekiyor. 

Distopik bir komedya olan Teftişör, ulusların, dillerin ve kavramların birbirine karıştığı, bulaşık bir yer kürede geçiyor. Bu geri kalmış distopya ülkesinin “Bâşı” ve “Mâkamları”, kimliği gizli bir “Teftişör”ün kente geldiği istihbaratıyla sarsılırlar ve bir otelde konakladığını öğrendikleri bu adamı aslında her şeyin yolunda gittiğine ikna etmek için harekete geçerler.

İzleyenleri güldürürken, düşündüren oyunda rol alan Barış Yıldız, Berk Yaygın, Çağdaş Tekin, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Ediz Akşehir ve Gökhan Azlağ  oyunculuklarıyla ve enerjileriyle izleyenleri mest etti. 

Aynı oyuncunun farklı rollerle sahneyi doldurduğu ve iki rolü aynı anda oynayabilme becerisini gösterdiği oyun, oyunculuk başarısıyla büyük takdir toplarken, günümüz gerçekleriyle örtüşen esprileriyle de seyirciye keyifli saatler yaşattı.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Valilikten meteorolojik uyarı! 193
BUSADER'den "Engelsiz Park" ya... 168
Biletler askıda... 168
BUDO Salı seferleri de iptal 151
Peş peşe 40 deprem! 143
Nilüfer, Ligi ikinci sırada ta... 139
Meme kanserinin tespitinde yap... 136
Irak'tan acı haber! 131
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv