Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

'Geleceğimizi öldüremeyiz'

04.07.2018 21:34 tarihinde yayınlandı 744 defa okundu 0 defa yorumlandı
'Geleceğimizi öldüremeyiz'
Bursa Valisi İzzettin Küçük Karacabey Kaymakamlığını ve Karacabey İlçesinde faaliyet gösteren organik tarım işletmesini ziyaret etti. 

Karacabey Hükümet Konağı’nda Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu’dan İlçe’nin son durumu ile alakalı bilgi alan Vali İzzettin Küçük, ekolojik tarım çiftçisi Şaban Burhan’a ait organik tarım işletmesinde incelemede bulundu. 

Bazı tarım ilaçlarının uzun vadede insan genetiğinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çeken Vali İzzettin Küçük, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada; Bursa’mızda organik tarım yapan çiftçilerimizden Şaban Burhan Beyi çiftliğinde ziyaret ettik.Ülkemizde organik tarım faaliyetleri her gün daha da artış gösteriyor. Organik tarım arttıkça da bu ürünlerin satış fiyatlarında gözle görülür bir düşüş kaydedilmekte. Ülkemizde geçtiğimiz 16 yıllık süreçte oluşan kanuni zemin, teşvik ve destek politikaları sayesinde de bir bilinçlenme oldu. İnsanımız artık konvansiyonel tarım ürünlerinin insan genetiğine ve çevreye kısacası geleceğimize verdiği zararın bilincinde. Şaban Bey de bu bilinç ve vicdani sorumluluk ile tamamıyla organik üretim için gerekli altyapıyı burada kendi gayretleri ile oluşturmuş. Karacabey’den birçok ilimize ürün gönderir hale gelmiş. Tarım şehri Bursa’mıza sağladığı örnek teşkil eden katkılardan ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.”ifadelerini kullandı. 

Vali İzzettin Küçük inceleme gezisi sonrasında Karacabey İlçe Kontrol Noktasını ziyaret ederek görevli emniyet personeline başarı dileklerini iletti. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatil müzede güzel 607
İşte ZTK Çeyrek Final kuraları 591
Öfkeli ve hüzünlü şarkı sözler... 582
Fidanlar yeşil Bursa için topr... 574
Türkyılmaz'dan çocuklara buz p... 573
UNICEF'ten çocuklar için yardı... 569
Alışveriş çantaları Büyükşehir... 569
Okyanustan eve suyun serüveni 568
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv