Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

'Bursa’yı katılımcılık anlayışıyla yöneteceğiz'

06.01.2019 19:12 tarihinde yayınlandı 230 defa okundu 0 defa yorumlandı
'Bursa’yı katılımcılık anlayışıyla yöneteceğiz'
Türkiye Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu’na katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Nilüfer’de kurduğumuz demokratik anlayış ve düzeni, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne de taşımak istiyoruz” dedi.
 
Nilüfer’i 20 yılda Türkiye’nin örnek ve lider kenti haline getiren Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mustafa Bozbey, Bursa’da düzenlenen Türkiye Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu’na katıldı. Nilüfer Kent Konseyi ev sahipliğinde Holiday İnn Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Bozbey, kent konseylerinin kentlerin mihenk taşı olduğunu söyledi. Nilüfer’de oluşturdukları katılımcı yönetim anlayışını Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne taşıyacaklarını ifade eden Bozbey, her ilçedeki kent konseylerinin aktif olarak bu sistemde yer alacağını söyledi. Bozbey, “Nilüfer’de kurduğumuz bu demokratik anlayışı ve düzeni, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne de taşımak istiyoruz. 17 ilçemiz var. 17 ilçemizde de mutlaka kent konseyi kurulacak. Aynı şekilde burada mahalle komiteleri sistemini de yaygınlaştırmaya çalışacağız. Bursa Kent Konseyi oluşturulurken, 17 ilçeden gelecek delegelerle birlikte, seçilecek olan yönetim oluşturulacak. Bursa Kent Konseyi, 17 ilçenin temsilcilerinden oluşan sivil bir inisiyatif olmak zorunda. Göreve geldiğimizde inanıyorum ki bunu başaracağız” dedi.

Ülkede demokrasiyi hakim kılmak zorunda olduklarını ifaden eden Bozbey, “Bunu yapamazsak Türkiye daha da aşağıya gider. Kent konseyleri, kentler için mihenk taşıdır. Demokratik bir yapıya dönüştürerek, böyle bir sistemi kurgulamamız lazım. Bursa halkı bize bu görevi verdiği takdirde, bütün komisyonlar kent konseyiyle beraber çalışacak. Bu sistemi kurarsak, Bursa Kent Konseyi ile 17 ilçedeki kent konseyi bir araya gelip, bazı konuları tartışma imkânı bulacak, sorunlarla ilgili doğru çözümleri ortaya koyacaklar. Bu bir süreçtir. Bu sürecin başlangıcı önemlidir” şeklinde konuştu.

Bozbey, vatandaşların katılımcılık anlayışıyla projelerde yer alacaklarını ve  böylece yapılan hizmetlere sahip çıkacaklarını da söyledi. 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ölümlerde akciğer kanserinin r... 234
Sağlıksız dişler kanser riski! 232
2 milyar kişi temiz su içmiyor... 227
Dünya 11 milyar insanı besleye... 222
Nilüfer, Litvanya ve Yunanista... 216
Bursa’ya hizmetin siyaseti yok 209
Nilüfer Edebiyat Müzesi ödülle... 206
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv