Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

‘Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu’ tanıtıldı

22.02.2020 21:36 tarihinde yayınlandı 383 defa okundu 0 defa yorumlandı
‘Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu’ tanıtıldı
‘Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu’ Nilüferli kadınlara tanıtıldı
 
Nilüfer Belediye Meclisi tarafından kurulan Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu, kadın dernekleri ve üyelerine tanıtıldı. Kadınlar, şiddete yönelik hakları konusunda bilgilendirilirken, okuma yazma bilmeyenlere yönelik düzenlenecek eğitim seferberliği projesi hakkında da bilgilendirme yapıldı.
 
Nilüfer Belediye Meclisi bünyesinde kurulan Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu’nun tanıtımı Nilüfer Belediyesi Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıyla yapıldı. Toplantıya Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Katılımcılık ve Eşitlik Komisyonu Başkanı Vildan Özkula, Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu Başkanı Dilber Dereli, Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu Üyesi Mihrimah Kocabıyık ile Nilüfer’deki kadın derneklerinin başkanları ve üyeleri katıldı.  

Kadınların hayatın her alanında şiddete maruz kaldığını ifade eden Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, “Bu toplumsal bir sorun. Her kurum ve birey şiddete karşı mücadele vermelidir. Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlali ve halk sağlığı problemi olarak kabul edilmektedir. Yasaların varlığı uygulamaya geçirilmedikçe yapılan çalışmalar yeterli gelmiyor. Kadınlar olarak gerekli yaptırımların uygulanması yönünde haklarımızı aramaktan vazgeçmemeliyiz. Yerel yönetimler olarak bizler de bu mücadelenin bir parçasıyız. Üzerimize düşen sorumlulukları biliyoruz” dedi. 
 
Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu Başkanı Dilber Dereli de yapılacak çalışmaları ele aldı. Nilüfer Belediyesi’nin bir ilke imza attığını belirten Dereli, “Katılımcılık ve Eşitlik Komisyonu Başkanı Vildan Özkula’nın önergesiyle çok istenen bu komisyonumuz Nilüfer Belediye Meclisi’nde kabul edildi ve kuruluşu gerçekleşti. Komisyonumuz, kentte refah içinde kadın çocuk ve aileler oluşmasını hedeflemektedir. Nilüfer’de hiçbir yerde ağlayarak uyuyan kadın ve aç yatan çocuk olmasın. Çocuklarımız eğitim ve kültür olanaklarından mahrum kalmasın. Birçok mahallede bu konularda çalışmalar yapacağız” diye konuştu. Dereli, komisyon olarak ‘Okuma yazma bilmeyen kadın kalmasın’ projesi başlatmak istediklerini de sözlerine ekledi. 

Açılış konuşmalarının ardından Sosyolog Merve Yalçınkaya söz alarak kadına şiddetle mücadele hakkında katılımcılara bilgi verdi. 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 1 milyonu aştı! 334
Bursa Uludağ Üniversitesi’de y... 275
Baro’nun Güçlü Kadın Başarı Öd... 267
Vali Yakup Canbolat'tan 'Kadın... 250
Avukatların 40, 50 ve 60 yılı ... 240
DSÖ koronavirüsü "pandemi" ila... 238
Vali Canbolat'tan '14 Mart Tıp... 231
Derbiden ses çıkmadı! 221
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv