6'lı masada Meral Akşener depremi...

Okunma: 61
Güncel 3 Mart 2023 16:31
Videoyu Aç 6'lı masada Meral Akşener depremi...
A
a

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün partisinin Genel İdare Kurulu ile toplantı gerçekleştirdi ve Millet ittifakından ayrıldığını açıkladı.

Bir buçuk saat süren toplantının ardından açıklama yapan Meral Akşener, sözlerine "En sonda söyleyeceklerimi en başta söyleyeyim. İYİ Parti kıskaca alınmış. Ölümle sıtma arasında Bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun ermeyecektir’’ dedi.

Dünkü görüşmede diğer beş partinin tek bir aday önerisinde bulunduğunu ve bu ismin de Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıklayan Akşener, "Biz de İYİ Parti olarak milletimizin yoğun bir teveccüh gösterdiğine şahit olduğumuz ve uzun bir süredir Sayın Erdoğan’a karşı açık ara kazandığını gördüğümüz iki ismi beyan ettik. Bu iki isim Sayın Yavaş ve Sayın İmamoğlu’ydu" diye konuştu.

Ancak Akşener, Altılı Masa’nın artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıldan çıktığını, tek bir adayın tasdiki haline çalışan noter masasına dönüştüğünü söyledi.

İyi Parti lideri, ''Biz imzamızın ve sözümüzün arkasındayız. Ancak ne kumar ne noter masasında olmayacağız. Yeni asrı göz göre göre hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz. İnatla ve ısrarla biz demeye devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : VOA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat