‘Sadece vicdanımın sesiyle yazacağım’

Okunma: 173
Güncel 14 Haziran 2013 15:30
Videoyu Aç ‘Sadece vicdanımın sesiyle yazacağım’
A
a
Sezona erken veda eden ve izne çıkan “İrfan Değirmenci ile Günaydın” programının sunucusu İrfan Değirmenci , izin gerekçesini 50 maddelik bir liste hazırlayarak Twitterdan sevenlerine duyurdu.
İşte o maddelerden bazıları:
“Ruh halimi toparlamaya çalışıyorum, herkes gibi ben de şu aralar çok gerginim."
"Hayatımda işitmediğim hakaretleri son 2 haftada işittim."
"Geç tanıştığım ama sevdiğim, şu günlerde "örgüt, provokasyon, baş belası" diye tanımlanan twitterda olacağım. Yine sadece vicdanımın sesiyle yazacağım."
"Benim işittiğim hakaretlerin hiç önemi yok .Biri polis memuru onca kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı ya da kendini yaralı hissediyor."
"Her birimizin belki bu noktaya gelirken hatası oldu ama yiğitlik hatayı kabul etmek sanırım."
"Umarım yeni yayın döneminin ilk programını ülkemiz adına çok sevindirici haberlerle açarım."
"Son olarak yarın erken uyanırsanız bize bir göz atın ve şimdiden bu sezon için üzerimde olan hakkınızı da helal edin. Tüm sezon yine en çok izlenen haber bülteni olduk.”
"Bugün demokrasi ve özgürlük diyorsun 28 Şubat'ta neredeydin?" diyen dostlar, 28 Şubat'ta Ankara'da 20'li yaşların başında hevesli bir televizyoncu adayı olarak Mustafa Karaalioğlu'nun da çalıştığı Ostim TV'de iftar programı sunuyordum.
 "Olayların ilk gününde neredeydin? Biz gezi parkındayken medya Plazada mıydın" diyen dostlar, hayatımda 2 kez herhangi bir eyleme eylemci olarak katıldım. İlki üniversitede hocam olan Ahmet Taner Kışlalı öldürüldüğünde Kocatepe Camii avlusunda namazını kılıp Ulus'a kadar slogan atarak yürüdüğümde, ikincisi de 28 Mayıs 2013 akşamı iş makinaları daha fazla ağacı tahrip etmesin diye Gezi Parkı'na gittiğimde ve gecenin büyük bölümü orada otururken."
 "Gezi Parkından, yıllar sonra muhabirlik yaparak, güzel bir dizi röportaj ve anonsla ayrıldım. O görüntüler "ana akım" medyada gezi Parkı'yla ilgili yapılan ilk haber oldu. O gece ayrılıp iş yerime döndüğümde herhalde bu kadar sivil, sakin, genç, çevreci, barışçı bir kalabalığa kimse müdahale etmez diye düşünmüştüm,2 sabah üst üste tam da 05.00'te yanıldığımı anladım."
 "30-31 Mayıs sabahları sabah ezanını mütakip saat 05.00 gibi uyuyan gençlerin üzerine,içine, gaz bombaları atarak müdahalede bulundu polis. Solumayan bilmez bu gaz insanı yakın mesafeden solununca nefessiz bırakan ölüyorum hissi uyandıran korkunç bir gaz."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat