‘Nakşı Ebru’ sergisi açıldı

Okunma: 50
BÜYÜKŞEHİR 8 Kasım 2022 21:19
Videoyu Aç ‘Nakşı Ebru’ sergisi açıldı
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’na (BUSMEK) devam eden 14 ihtisas sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan ve 50’ye yakın ebru ile 100’e yakın ciltleme çalışmasından oluşan ‘Nakşı Ebru’ sergisi, Tayyare Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı.

Bursalıları 2006 yılından bu yana sanat ve mesleki eğitimlerle buluşturan BUSMEK’te kendisini geliştiren kursiyerler, ortaya koydukları eserlerle göz doldurmaya devam ediyor. BUSMEK kursiyerleri, bu kez de ebru ve ciltleme çalışmalarıyla sanatseverlerin önüne çıktı. 14 ihtisas kursiyerinin 2 yılda hazırladığı, 50’ye yakın ebru tablo ve 100’e yakın ciltleme eserinden oluşan ‘Nakşı Ebru’ temalı sergi, Tayyare Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluştu.

Serginin açılışını yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin, BUSMEK vesilesiyle farklı sanatların daha fazla kişiye tanıtıldığını söyledi.

‘Nakşı Ebru’ temalı serginin birbirinden değerli eserleri barındırdığını belirten Şahin, “Klasik ve modern tarzda uygulanan eserlerin hepsi birer el emeği göz nuru.

Öğretmenimiz Elif Aydın ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Başkanvekili Şahin, Yılmaz Eneş (Gülbaba) tarafından gönderilen ‘İcazetnâme’ mesajını Elif Aydın’a okudu. Hocasından aldığı icazetle büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Elif Aydın, emeği geçen öğrencilerini tebrik etti.

Sergi, 12 Kasım 2022 tarihine kadar Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
BURSA
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat